Vítejte na stránkách The Unseen Way. Už jste někdy přemýšleli o tom, jak vypadá život se zrakovým či jiným postižením? Jste sami slabozrací či nevidomí a hledáte inspiraci, motivaci nebo se jen chcete dozvědět něco nového? Máte zrak v pořádku, ale ve vašem okolí někoho s tímto nebo jiným handicapem máte nebo vás tato problematika zajímá? Pokud ano, jste na správném místě.

Jmenuji se Pavlína (Lina), je mi 25 let a v 5 letech mi byla diagnostikována Stargardtova nemoc, což je juvenilní forma makulární degenerace. Ve zkratce to znamená, že postupně přicházím o zrak a v současné době jsem prakticky nevidomá. Mám jenom malé procento periferního vidění, jsem citlivá na světlo a mám problém rozeznávat barvy. I když jsem schopná rozpoznat obrysy velkých objektů, neobejdu se bez bílé hole a odečítače obrazovky. Nic z toho mě však nezastavilo v tom, abych žila aktivní život podle svých představ a plnila si své sny. Naopak si myslím, že díky svému handicapu jsem se dostala k věcem, které mě baví.

Miluju cestování, jazyky a jazykovědu, psaní, hudbu a různé druhy umění. zajímám se i o inovace v oboru asistivních technologií a jsem otevřená novým zkušenostem. Mám za sebou bakalářské studium angličtiny a němčiny, navazující studium překladatelství a v současnosti studuji germanistiku v doktorském stupni a dálkově se věnuji také literární vědě. . V profesním životě mám zkušenosti s jazykovou výukou (nejen) osob se zrakovým postižení, s překlady a se správou sociálních sítí a blogování (např. pro Portál Pélion či projekt Théseus).

Na tomto blogu bych se ráda podělila o své zážitky a zkušenosti nejen ze světa zrakově postižených. Jeho prostřednictvím bych ale také ráda zvýšila povědomí o tom, že i lidé se zrakovým postižením jsou stejně jako všichni ostatní součástí naší společnosti, často se jim však nedostává tolik pozornosti a porozumění,.

Přeji příjemné čtení či poslech 🙂

Pro případnou spolupráci nebo s dotazy mě prosím kontaktujte na theunseenway@gmail.com

Ocením i like na Facebooku nebo Follow na Twitteru a Instagramu , kde rovněž najdete více obsahu.

Fotka autorky textů. Snímek je pořízen v létě.. Autorka se usmívá, na sobě má černé tričko a sluneční brýle. Světlé vlasy má rozpuštěné. V pozadíje řeka a příroda