Asi těžko bych si při závěrečném loučení s účastníky posledního ICC campu (viz. zde) dokázala představit, že se za dva roky opět shledáme při stejné příležitosti. Jak jste si mohli možná na těchto stránkách již všimnout v jiných článcích, patřím mezi nadšené příznivce mezinárodních akcí, a to především ICC neboli International camp on communication and computers. Účastnila jsem se již třech ročníků, a to v roce 2017 v Belgii, 2018 v Chorvatsku a 2019 v Anglii. Jelikož se jedná o akci, která je věkově omezená, myslela jsem si, že akce v Anglii se stane mou poslední. Jenže jak se říká – člověk míní, život mění.
V roce 2020 se plánovaná akce musela ze zcela jasných důvodů zrušit a ve vážném ohrožení byl i letošní ročník. Nejen mezi námi účastníky, ale i nejspíš mezi pořadateli rostly obavy, že by se po takhle velké prodlevě mohla celá velká ICC komunita začít pomalu rozpadat. A to by byla veliká škoda. Naštěstí se koroně zcela plány zhatit nepodařilo a my jsme se měli možnost letos opět shledat, i když pouze ve virtuálním prostředí prostřednictvím platformy ZOOM.
Navíc se i nám, bývalým účastníkům, naskytla neopakovatelná možnost – mohli jsme si vyzkoušet celou akci i z té druhé strany, a to jako vedoucí workshopů. Takovouto příležitost jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, a tak jsem přišla s vlastními nápady na workshopy.
V prvním workshopu jsem se věnovala sociálním sítím a to jednak z perspektivy přístupnosti pro zrakově postižené, a dále pak obecněji, a to s ohledem na samotné výhody a nevýhody různých sociálních sítí a jejich používání. Řada přišla kromě Instagramu, Twitteru, Facebooku nebo třeba Clubhouse i na psaní blogu, nahrávání podcastů nebo natáčení videí a účastníci se seznámili s „influencery“, kteří mají zrakový handicap a kteří by ostatní mohli v něčem inspirovat. Obecně se tomuto workshopu dostalo spousty pozitivních ohlasů, za které jsem samozřejmě velmi ráda.
I really enjoyed your workshop (although it might not be as vissible as we are online). (Účastník workshopu „Master the social media“)
Druhý workshop se týkal studia v zahraničí, kterému se i zde věnuji v několika článcích. Vedla jsem jej společně s kolegyní a bývalou účastnicí z Řecka, takže jsem měla možnost si vyzkoušet i týmovou práci. Věřím, že se i tento workshop vydařil a že účastníkům nabídl základní přehled o možnostech vycestování do zahraničí za studiem, třeba pomocí programu Erasmus +. Měla jsem radost i z toho, že můžu tímto způsobem zprostředkovat své zážitky a zkušenosti ze studia v Drážďanech a motivovat tak druhé.
I appreciate that I could attend your workshop. It was very useful to
me. (Účastník workshopu „Take the chance and study abroad“)
Závěrem můžu říct, že se i letošní ročník vydařil. Sice jsem jako vedoucí workshopů nenavštívila příliš mnoho workshopů ostatních, přesto jsem měla možnost setkat se se starými tvářemi i s novými zajímavými lidmi z celého světa – a o tom na ICC jde především.
Facebook Comments